10 DŮVODŮ, PROČ HRÁT GOLF

22. 6. 2018


Golf se těší nebývalé oblibě, v relativně malé zemi v centru Evropy máme 106 hřišť, což dělá z České republiky golfovou velmoc ve střední Evropě.

 

1. GOLF JE O ORGANIZACI ČASU

Golf je nádherný sport, který spojuje fyzickou aktivitu s duševním odpočinkem, kontaktem s krásnou přírodou a pobytem na čerstvém vzduchu. Pokud se vám líbí a říkáte si, že byste ho přeci jen měli zkusit, na nic nečekejte a přijďte na driving range, kde můžete poprvé prožít ten nepopsatelný a nádherný zážitek, který zažil každý z golfistů, pocit, který ve vás dokáže vzbudit vášeň a touhu se golfu věnovat naplno. Říkáte si, tolik času přece nemám, my tvrdíme, až začnete hrát golf, teprve poznáte, kolik volného času jste měli…! pro začátek si zkuste projít alespoň následujících 10 bodů začínajícího golfisty – možná to bude ten správný impuls přijít na driving a opravdu začít.
 

2. ZDRAVÝ POHYB A VNITŘNÍ ROVNOVÁHA

Golfový pohyb je jeden z nejzdravějších, na čerstvém vzduchu, v přírodě a s přáteli, v nekonečně krásné scenérii, kterou příroda nabízí. Při golfovém švihu dochází k zapojení celého pohybového aparátu bez rizik a obav ze zranění. Golf posiluje vnitřní svalstvo, stabilitu a rozvijí motorické schopnosti každého člověka. Dochází tak k dokonalé fyzické a duševní symbióze a tělo při sportu přirozeně relaxuje.
 

3. SPORT PRO KAŽDÉHO

Golf je ideálním sportem pro celou rodinu, příbuzné, přátele i kamarády, probouzí zdravou bojovnost, touhu po vítězství a úspěchu. Díky hendikepu, který odráží výkonnost každého z golfistů, je možné si zahrát i s daleko lepším hráčem. Můžete si dát „rundu“ klidně s Tigerem Woodsem a existuje (teoretická) šance, že ho porazíte. Golfová pravidla otevírají možnosti celému spektru hráčů všech výkonnostních kategorií.
 

4. GOLF ROZHODNĚ NENÍ DRAHÝ

Zlé jazyky tvrdí, že golf je nákladný sport. Neliší se ale nijak zvlášť od jiných koníčků, kterým se věnujete. Třeba lyžování: pokud si chcete opravdu zajezdit, a ne se jen svést jednou za sezónu náklady na pořízení lyží, bot, helmy, brýlí, oblečení daleko převyšují pořizovací cenu základního vybavení pro golf – tzn. holí, dobré obuvi a oblečení podle golfové etikety. To samé se týká tenisu, squashe i dalších sportů, pokud to s nimi myslíte vážně. Než se dostanete na hřiště, máte navíc možnost si odpaly vyzkoušet na cvičné louce a tam se poplatky pohybují v řádech desítek, maximálně stovek korun. Cvičné plochy na putování a krátkou hru jsou v ceně za vstup do areálu, případně jsou zdarma a cena za vstup je už započítána do ceny za odehrané balóny. Nemusíte si hned kupovat hole, tomu dejte čas a klidně si půjčte na první odpaly „sedmičku“ z recepce, vždy budou mít nějakou po ruce. Začít s golfem tak můžete prakticky hned.
 

5. HANDICAP JAKO HENDIKEP?

Hendikepový systém je na první pohled složitá věc, ale má svoji logiku a dá se rychle osvojit. Navíc je fantastickým pomocníkem pro začínající golfisty, kterým umožňuje soupeřit s daleko silnějšími hráči, případně můžou děti soupeřit s rodiči a motivovat i méně zkušené hráče k co nejlepším výkonům. Vítězství je ten nejlepší pocit a ten zůstává a nováček má tendenci se rychle zlepšovat, navíc si hru skvěle užije. Jiné sporty něco podobného neumožňují, tam buď umíte nebo ne. Říká se, že v golfu hráči nesoupeří proti sobě, ale proti hřišti a vlastním dovednostem.
 

6. CESTOVÁNÍ ZA GOLFEM

Jeden z největších benefitů spojených s golfem je cestování a poznáváním nových hřišť. Jít si ráno zahrát, odpoledne relaxovat u moře, to je fantastické spojení aktivní dovolené a odpočinku s rodinou. Golf je v zahraničí o něco dražší, ale kvalita neporovnatelná. Vyhlášenými destinacemi jsou Turecko, Dubai, Madeira, Portugalsko, Itálie, Kypr, Mauricius, Španělsko. Do všech těchto částí světa jezdí náš partner Gabriel Tour, projděte si jeho nabídku, servis a kvalitu můžeme jen doporučit www.gabrieltour.cz
 

7. GOLF SE DÁ HRÁT V JAKÉMKOLI VĚKU

Golf je možné hrát od zhruba 4 let bez omezení horní věkové hranice. Na rozdíl od jiných sportů zde nejsou prioritní fyzické dispozice, ale pouze celková fyzická pohoda. Golf rovnoměrně zatěžuje pohybový aparát člověka a prospívá jeho vývoji či udržování kondice. V amatérské podobě nevyžaduje žádné extrémní vypětí či přepínání netrénovaného svalstva a výsledkem hry může být jen lehká a zdravá únava. Pozitivem je i to, že nehrozí žádný úraz jako v jiných sportech. Zajímavostí je, že hráči nad 55 a 70 let se sdružují v kategoriích seniorů a superseniorů a pořádají vlastní soutěže, které jsou mladým zapovězeny.
 

GOLF JE HRA FAIR-PLAY

Golf je sportem gentlemanů, má úžasné zvyklosti a tradice, které sahají až do 15 století, etikou je provázána celá hra, včetně pravidel, které kladou na hráče vysoké morální nároky. Férovost a poctivost je základem. V golfu je snadné podvádět, ale hráč ubližuje nejvíc sobě, protože nemá schopnosti lepšího hráče, za kterého se vydává, navíc riskuje to nejhorší, že se pravda ukáže a on pak bude v celé golfové komunitě za lháře. A to mu už nikdo neodpáře. Proto se snažte o maximální férovost a otevřenost. Když si nevíte rady ohledně pravidel, radši se zeptejte, než abyste zapsali špatný výsledek. Pokud se někdo snaží i za cenu podvodu rychle snížit hendikep zjistí, že ostatní rychle zjistí že stejně jeho hra neodpovídá výkonosti neodpovídají. Nejde jen ale o pravidla na hřištích, legendární jsou klubová setkání, večerní akce před golfem, život v komunitě.
 

9. NOVÉ VZTAHY A PŘÁTELE

Golf je úžasnou platformou pro získávání přátel, nových obchodních kontaktů i budování firemní image. Na golf přijde i často někdo, koho marně sháníte měsíce, na golf si prostě najde čas každý, ne nadarmo se říká, že vše je jen o organizaci času. Sport je obecně jednou z nejlepších platforem na seznamování a dobrý výsledek je předem zaručený. Tím, že při hře jste s přáteli celý den golfu, možností probrat věci osobní i obchodní je bezpočet. Navíc kávu nebo skleničku po hře nikdo neodmítne, případně čas si s vámi naplánovat schůzku.
 

10. GOLF JE ŽIVOTNÍ STYL

Pokud golfu propadnete nezoufejte, je to ta nejkrásnější vášen, kterou jste v sobě mohli vzbudit, golf je životní styl, který promění vaše dny v jeden fantastický zážitek a věčnou touhu se zlepšovat, hrát a zažívat ten neopakovatelný pocit, když jste s přáteli na golfu. Čím víc se budete v golfu zlepšovat tím nové dimenze hry se před vámi otevřou a vy se budete chtít stále zlepšovat. Golf tak přirozeně přijmete do svého života a začnete si podle něj plánovat dovolené a otevírat nové a nové možnosti, které jsou s golfem spojeny.

 Sdílet

Podobné články