BusLine a.s.


Spokojenost zákazníka je cíl společnosti BusLine. Společnost chce být jednou z dominantních a vyhledávaných autodopravců v České republice. Preferuje spolehlivost, kvalitně ovedenou práci a hospodárné užití klíčových energií.


Společnost BusLine a.s. vznikla dnem 12. prosince 2010 jako nástupnická společnost ze společností ČSAD Jablonec nad Nisou a.s. a ČSAD Semily, a.s., které tímto dnem zanikly bez likvidace. 

Od 1. 10. 2017 došlo k restrukturalizaci společnosti, která se se tímto přeměnila na holdingové uspořádání v počtu devíti společností. Společnosti BusLine MAD Česká Lípa s.r.o.BusLine MHD s.r.o.BusLine LK s.r.o.BusLine KHK s.r.o.BusLine a.s.BusLine Support s.r.o.OverLine s.r.o.BusLine Technics s.r.o. a EnergoGas Invest s.r.o. byly přejmenovány podle regionu či funkce, kterou v holdingu zajišťují. Došlo tedy k rozdělení dle regionů, kde jsou linky zajišťovány a dle funkcí, které vykonávají.

V červnu 2018 byla společnost BusLine a.s., působící výhradně na území Ústeckého kraje, akcionářem prodána a již není součástí skupiny BusLine. Nové obchodní jméno této společnost je TD BUS a.s.